How is Digital Media Planning Made? | Weeyn

How is Digital Media Planning Made?

05/10/2023

Digital media planning is the determination of the strategies of the institutions in the digital environment by reaching the target audience with the appropriate sites and publication models in line with the brief presented by the brand.

How is Digital Media Planning Made?
İçerikler

Dijital Pazarlama Programınızı Planlama Ve Optimize Etme

Dijital pazarlama, satın alma, besleme, müşteri sadakati oluşturma ve markalaşma için kullanılabilir.

Adım 1: Kitlenizi tanımlayın ve segmentlere ayırın. Bugün alıcılar, her temas noktasında kişiselleştirilmiş bir deneyim bekliyor. Bunu yapmak için, onların demografik, firmaografik ve teknolojik özelliklerini ve ayrıca sorularını ve sorunlu noktalarını nasıl ele alacağınızı anlamalısınız.

Adım 2: Hedefleri ve ölçüm stratejisini belirleyin. Hedeflerinizi ve ölçüm stratejinizi oluşturmak için kişileri belirlemek ve satış yolculuklarının net bir görünümünü elde etmek için kitle bilgilerini kullanın. Önemli metrikler arasında gösterimler, erişim, tıklamalar, tıklama oranı (TO), etkileşim oranı, dönüşümler, olası satış başına maliyet (CPL), etkin bin başına maliyet (eBGBM) ve yatırım getirisi (ROI) gibi arka uç metrikleri bulunur. ), reklam harcamalarından elde edilen gelir (ROAS), ilk ve çoklu temas ilişkilendirmesi ve yaşam boyu müşteri değeri (LCV). 

3. Adım: Reklam teknolojinizi ve kanallarınızı ayarlayın . Reklam teknolojisinde gezinmek biraz zaman alabilir, bu nedenle başlamadan önce doğru veri yönetimi platformlarına (DMP'ler), talep tarafı platformlarına (DSP'ler), arz tarafı platformlarına (SSPS) ve reklam değişimlerine sahip olduğunuzdan emin olun. Ekibinizi hizalayın, herkesin hedeflerini iletin ve kanallarının dijital pazarlamanın büyük resmine nasıl uyduğunu gösterin.

Adım 4: Başlatın ve optimize edin . Dijital pazarlama, satın alma, besleme, müşteri sadakati oluşturma ve markalaşma için kullanılabilir. Metrikleri düzenli olarak gözden geçirin, böylece nerede mükemmel olduğunuzu ve bu yüksek etkili, yüksek talep alan alanda lider olmak için nerede çalışmanız gerektiğini bilebilirsiniz. 

İnternetten ürünlerinizi satmak istiyorsanız hemen Weeyn ile ücretsiz demo hesabınızı oluşturup e-ticaret sitenizde, pazaryerlerinde, sosyal medya (Instagram, Facebook) ve mobil mağaza platformlarında hızlıca satışa başlayabilirsiniz.

E-ticaret ile ilgili güncel bilgi ve kampanyalardan haberdar olmak için Weeyn sosyal medya hesaplarını (Youtube, Instagram, Facebook, Twitter ) takip edebilirsiniz.

Ayrıca 0850 308 88 34 numaralı telefondan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Free 15-Day Trial Opportunity!

Take the First Step into E-Commerce with a

Free 15-Day Trial Opportunity!

Entering the world of e-commerce is now much easier! Grab your chance to grow your business with Weeyn in the online world with our free 15-day trial.

Start immediately